Sempozyumun ardından

Değerli Davetliler, 


Öncelikle hepinize katılımınız için yürekten teşekkür ederiz. Bu mail ile sizlerle kısa bir bilgilendirme paylaşmak istiyoruz.  


Sivil toplumda fark yaratan kadınların toplumu dönüştüren hikayeleri 21 Aralık’ta Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşen Sempozyum’da geniş bir katılımcı kitlesi ile buluştu. 

Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu’na bağlı BPW İstanbul İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği 2013’ten bu yana, sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Madde 17 doğrultusunda İşbirlikleri ve Küresel Ortaklıklar kurarak, kadın ve kız çocuklarına karşı her türlü ayrımcılığın önlenmesi için çalışmalar yürütüyor. 

Özellikle gençlere mentorluk programında ve Birleşmiş Milletler ve BM Kadın Biriminin iş dünyası ile işbirliği olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri Çalışma Grubu'nda aktif yer alan BPW İstanbul, her ay düzenlediği seminer ve eğitimler ile kadınların toplumsal yaşamda aktif yer alması için uğraş veriyor. 

Bu çalışmaların en önemlilerinden biri olan ve bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Sivil Toplumda Fark Yaratan Kadınlar Sempozyumu, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı. Eğitimin bir kadının gelecek yaşamını kökten değiştireceğini söyleyen Feyiz, kadınlar için bu dönüşümün erkekler ile birlikte yapılmasının önemini belirtti. 

Renkli Kampüs, TüsayderKadın Çalışma Grubu, BPW Adana ve Ankara İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği, Batman Valiliği Batman Aile Destek Merkezleri, TRAngels, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Hikayesi Girişim gibi STK ve Platformlar yanında, girişimci ve eğitimde fark yaratan kadınlar hikayelerini paylaştılar. 

Kadınların iş hayatına katılımı, ülke ekonomilerinin büyümesine büyük katkı sağladığını bilmekteyiz. Ülkemizde sadece 100 kadından 22'sinin iş hayatına katılım sağladığı düşünülürse,  her çalışma bu noktada önem kazanıyor.  Özellikle sivil toplumda gerçekleşen çalışmalara verdiğimiz önemi  ve birlikte güç birliği ile etkimizi arttırmaya çalışmalıyız. 

#Hareketegeç sloganıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Sizlerde hikayelerinizi bizler ile paylaşmak, işbirliği kurmak ve/veya bizlere katılmak isterseniz, telefon ve e-mailin ucundayız. 

Ekte yer alan Değerlendirme formunu doldurup gönderirseniz, görüşlerinizi dikkate alacağımızdan emin olabilirsiniz. 


BPW İstanbul'un web sitesi www.bpwistanbul.org - e-mail adresi bpwistanbul@bpwistanbul.org 


Şimdiden hepinize güzel bir 2019 dileriz. Her gününüz ayrı güzellikte geçsin. 

 

2. SIVIL TOPLUMDA FARK YARATAN KADINLAR SEMPOZYUMU'NDAN KARELER

 

KONUŞMACILAR

PROF. DR. SONDAN DURUKANOĞLU FEYIZ

Kadir Has Üniversitesi Rektörü

SELDA ALEMDAR DİNÇER

BPW İstanbul İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Başkanı

ARZU PINAR DEMIREL

Impact 2030 Türkiye Temsilcisi

SEMA SANIGÖK

BPW İstanbul İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Başkan Yardımcısı

BILGE SAVACI

Öğretmen, Çocuk Kitapları Araştırıcısı

AV. SALIHA ESEN

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

SEVGI YILMAZ

Tüsayder Kadın Kurucu Başkanı

HÜLYA AFŞIN

Batman Aile Destek Merkezleri Proje Koordinatörü

DOÇ. DR. BELMA ÖZTURKKAL

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi

FIGEN GERI

Hikayesi Girişim Kurucu

SERRA ULUSOY

TRAngels

PINAR GÖKPINAR

Renkli Kampüs

SINEM ÖZGEN

BPW Adana İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği

EMINE DEMIREL AKSOY

BPW Ankara İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Başkanı

CEREN ÖZTULCA

Robot Tasarımcısı , Girişimci

 

Misyonumuz, ekonomi, politika ve toplumsal yaşamın her alanında "cinsiyetler arası eşitlik" hedefine ulaşılması, kadınların karar alma süreçlerinde etkin yer almalarının sağlanması, kadının mesleki ve liderlik potansiyellerinin geliştirilmesidir. BPW İstanbul İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği, Impact 2030 vizyonu ve Kadir Has Üniversitesi Mekan Sponsorluğu ile gerçekleşecek sempozyumumuza tüm Sivil Toplum Örgütleri'ni ve toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan ve bu konuda çalışmak isteyen herkesi davet etmektedir. 

 
BPW-SEMPOZYUM-sosyal medya .jpg

PROGRAM

Hikayemiz

Sempozyumda yer alan katılımcılar eğitim ve girişimcilikte fark yaratan liderlerden oluşuyor. Hedefimiz;

  • Etkinlikte yer alacak kuruluşlar kadının toplumdaki yerinin güçlenmesi ve gelişmesi için çalışan ve projeler yürüten sivil toplum örgütleri ile sinerji yaratmak

  • Kuruluşunda kadın olan STK’ları tanımak 

  • Bireysel olarak toplumda fark yaratan kadın meslek sahipleri ve kadın girişimcileri tanımak

 

1. SIVIL TOPLUMDA FARK YARATANLAR SEMPOZYUMUNDAN KARELER

 

©2018 by www.siviltoplumdafarkyaratankadinlar.org. Proudly created with Wix.com

0090212 240 73 53

Levent Mahallesi, Binbirçiçek sokak, Dost APt. Kat:1 Daire: 3 Levent İstanbul

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
37191 (221).JPG